Asset Publisher Asset Publisher

Wiosna - czas odnowień.

Wiosna, to dla pracowników szkółek leśnych prawdziwie gorący okres.

Gdy ziemia rozmarznie i obeschnie, rozpoczyna się wyjmowanie z gruntu i przygotowywanie do transportu sadzonek potrzebnych do odnowień i zalesień.  W bieżącym roku na powierzchnie leśne Nadleśnictwa Bydgoszcz trafi prawie 900 tysięcy sadzonek sosny, 130 tysięcy dębu bezszypułkowego,  80 tysięcy sadzonek brzozy brodawkowatej,  50 tysięcy buka i dziesiątki innych gatunków.

Wyjęte, posortowane i przygotowane do sadzenia drzewka trafiają na poorane jesienią zręby, luki w drzewostanie oraz na grunty porolne. Posadzone tu, zaczynają swoje właściwe życie, trwające w niektórych przypadkach grubo ponad 100 lat. Z większości drzewek posadzonych dzisiaj, korzyści czerpać będą dopiero nasze wnuki.

Załączone zdjęcia przedstawiają opisane wyżej etapy życia lasu. Wyjmowanie i sortowanie sadzonek dębu bezszypułkowego oraz sadzenie na zrębie w leśnictwie Łochowo.

Szkółka Białe Błota zapewnia nie tylko sadzonki potrzebne do odnowienia lasu. Produkowane są tu również rośliny na sprzedaż, zarówno liściaste jak i iglaste, leśne i ozdobne. Z odkrytym systemem korzeniowym, jak również w doniczkach.

Pełną ofertę znajdą Państwo TUTAJ.

Zapraszamy już 1 kwietnia.