Asset Publisher Asset Publisher

Otwarcie Zielonego Punktu Kontrolnego - Bielice

Kolejna arena do biegów na orientację powstała w Puszczy Bydgoskiej

   Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji ENEA powstała dla Państwa druga w naszym nadleśnictwie, a kolejna już w Puszczy Bydgoskiej arena do biegów na orientację - Zielony Punkt Kontrolny - Bielice.

  Arena ta zlokalizowana jest na terenie leśnictwa Bielice, w odległości niecałych dwóch kilometrów od granic miasta. 

  Do dwóch punktów startowych zlokalizowanych na miejscach postoju pojazdów, dojechać można samochodem i stamtąd rozpocząć terening, lub zwyczajnie pójść na spacer w poszukiwaniu ukrytych w lesie słupków kontrolnych.

   Do wyboru jest łącznie 6 wariantów tras, łatwe, średnie i trudne. 

  W dniu 1 grudnia miało miejsce otwarcie Zielonego Punktu Kontrolnego - Bielice. Połączone ono zostało z drugim biegiem z serii "Bydgoszcz na orientację". Mimo temperatury zbliżonej do zera, na starcie zawodów pojawiło się blisko 300 uczestników. Reprezentowali oni różny poziom zaawansowania i szerokie spektrum wiekowe. Okazję do zapoznania się z wydmami Puszczy Bydgoskiej wykorzystali również właściciele czworonogów. 

   Na mecie zawodów zameldowali się wszyscy uczestnicy, co z wielką ulgą odnotowali organizatorzy. Zawody przebiegły w iście rodzinnej atmosferze, a po dotarciu do mety uczestnicy mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez organizatora i Nadleśnictwo Bydgoszcz. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko naszego nadleśnictwa, licznie odwiedzane przez dorosłych i młodzież.

Zapraszamy do lasu