Asset Publisher Asset Publisher

Otwarcie areny Zielony Punkt Kontrolny Białe Błota

Nowa atrakcja w lesie między Białymi Błotami a Miedzyniem.

   Kolejna arena do trenowania biegów na orientację została otwarta. Obok istniejących już w Pieckach i na Bielicach, pojawił się nowy Zielony Punkt Kontrolny - Białe Błota. Zlokalizowany w lesie pomiędzy Białymi Błotami, a osiedlem Miedzyń, powstał dzięki inicjatywie i przy współpracy z Urzędem Gminy Białe Błota.
W niedzielę, 9 stycznia, oficjalnego otwarcia dokonali Wójt Gminy, Dariusz Fundator i Nadleśniczy, Andrzej Białkowski.
   Z tej okazji odbyły się towarzyskie "zawody", w których mógł wziąć udział każdy chętny i w których każdy uczestnik wygrywał. W ciągu dwóch godzin należało znaleźć jak największą ilość z 25 schowanych w lesie słupków. Najlepszy zawodnik, znalazł je wszystkie w czasie jednej godziny i dwudziestu jeden minut.
Lecz nie o wyniki tu chodziło, a o aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. I to się udało. Uczestnicy wracali z trasy z uśmiechami i rumieńcami na twarzach. Na do widzenia otrzymali upominki przygotowane przez Gminę Białe Błota i nasze nadleśnictwo.
   Mamy nadzieję, że ze względu na swoje położenie w bardzo uczęszczanej części lasu, arena Białe Błota zachęci większe grono spacerujących, do tej formy rekreacji. Mapę z zaznaczonymi stałymi punktami, a także jej wyczerpujący opis znajdziecie na stronie gminy: https://bialeblota.pl/zielony-punkt-kontrolny.html oraz na naszej stronie internetowej
   Dziękujemy za liczne przybycie i miłe słowa. Do zobaczenia podczas poszukiwań.