Asset Publisher Asset Publisher

Meldunek z misji czyli charytatywny dzień dziecka

W minioną sobotę (1 czerwca) staliśmy się częścią wspólnoty. Wspólnoty ludzi i instytucji o wielkich sercach.

#misja marcin - takie hasło przyświecało kilku imprezom organizowanym w pierwszy czerwcowy weekend w Bydgoszczy i okolicach. Głównym ich celem była pomoc w zbiórce funduszy na leczenie ucznia Zespołu szkół nr 8 w Bydgoszczy, Marcina. 

Z prawdziwą przyjemnością uczestniczyliśmy w festynie zorganizowanym przez szkołę. Od początku do końca trwania imprezy, przed zielonym namiotem nadleśnictwa ustawiała sie kolejka chętnych do zakręcenia kołem fortuny. W naszej grze nie było przegranych, wygrywał każdy kto zakręcił kołem. Oczywiście najbardziej wyczekiwanym polem na kole było to oznaczone sadzonką. 

Obok namiotu Nadleśnictwa Bydgoszcz, swoje stanowsiko rozstawiło Technikum Leśne im. AdamaLoreta w Tucholi. Młodzi adepci leśnictwa pokazywali to, czego można nauczyć się w technikum. Sygnaliści występujący na scenie, zaprezentowali sygnały myśliwskie. Ze tej samej sceny rozległy się również, niespotykane w mieście odgłosy ryczących jeleni.  Co odważniejsi mogli potrzymać na ręce drapieżnego ptaka, a lubującyc sie w majsterkowaniu zdjąć i założyc łańcuch z pilarki spalinowej. 

Dziekujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska i swoimi pieniędzmi wspomogli leczenie Marcina. 

Krótka informacja o szkolnym festynie dostępna jest na Facebooku na profilu Misja Marcin - Marcin Żal