Asset Publisher Asset Publisher

Wystawa czasowa „100 Lat Lasów Państwowych”

Zapraszamy na ciekawą wystawę w Muzeum Solca imienia Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim

W Muzeum Solca imienia Księcia Przemysła w dniu 8 maja otwarto wystawę czasową pod tytułem „100 Lat Lasów Państwowych”. Patronat Honorowy nad wystawą objął Pan Włodzimierz Pamfil Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Ekspozycję przygotowało Muzeum, a do współpracy zaprosiło nadleśnictwa administrujące na terenach Puszczy Bydgoskiej w granicach gminy Solec Kujawski oraz w jej najbliższych okolicach, (Nadleśnictwo Bydgoszcz, Nadleśnictwo Cierpiszewo, Nadleśnictwo Solec Kujawski). Nasze nadleśnictwo oraz jego pracownicy udostępnili na potrzeby wystawy kolekcję mundurów, dystynkcje, odznaczenia, zdjęcia, narzędzia, tablice urzędowe i inne ciekawe przedmioty i archiwalia.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Solca im. Księcia Przemysła, szczególnie 18 maja br. podczas corocznej soleckiej nocy muzeów. Dzięki uprzejmości Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu będzie można tego dnia w godzinach od 2045 do 2140 obejrzeć film pod tytułem „Loret – leśnik z charakterem”. (opis filmu z jednej z wcześniejszych prezentacji). W rolę Adama Loreta wcielił się Lesław Żurek, a w obsadzie filmu udział wzięli: Katarzyna Misiewicz-Żurek, Mariusz Bonaszewski, Artur Dziurman, Wojciech Skibiński, Marcin Kwaśny.

Wystawę „100 Lat Lasów Państwowych” można obejrzeć do połowy czerwca bieżącego roku. Muzeum mieści się w Solcu Kujawskim, na ulicy Toruńskiej 8 i jest otwarte w dni robocze (od wtorku do piątku) oraz w każdą niedzielę, w godzinach od 1200 do 1800. Wstąp do muzeum jest darmowy.