Asset Publisher Asset Publisher

Wiosenne porządki nad brzegami Jeziora Jezuickiego

Bydgoskie morsy, rowerzyści, biegacze i sympatycy lasów wspólnym siłami posprzątali plażę i las w Pieckach. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Rowerowa Brzoza" za organizację akcji!

Lasy otaczające miasta, czy atrakcyjne turystycznie miejsca, przez cały rok narażone są na zanieczyszczenie śmieciami pozostawianymi przez odwiedzających je ludzi. Widoczne jest to wyraźnie w okresie letnim, ale również po zimie, kiedy przyroda odkrywa przed nami to co dotąd chowało się pod śniegiem.
Na szczęście w walce z plagą śmieci bydgoscy leśnicy nie są osamotnieni. W ostatnią niedzielę marca, na plaży w Pieckach nad jeziorem Jezuickim spotkało się około 50 miłośników biegania, jazdy na rowerze, morsów i tych, którym bliski jest las. Zaopatrzeni w worki, przeczesali pobliski las i zebrali pełen kontener przeróżnych śmieci. Dzięki tej akcji nad jeziorem choć na jakiś czas zrobiło się czyściej i przyjemniej. Nadleśnictwo Bydgoszcz pragnie podziękować Stowarzyszeniu „Rowerowa Brzoza" za zorganizowanie i przeprowadzenie tego pożytecznego przedsięwzięcia.