Asset Publisher Asset Publisher

Przepis na „sukces po sąsiedzku”

Podczas odbywającego się w dniach 3-4 marca w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim, jubileuszowego X Turnieju w Piłce Siatkowej o „Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu", drużyna Nadleśnictwa Bydgoszcz odniosła historyczny sukces.

Turniej rokrocznie gromadzi reprezentacje prawie wszystkich nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. W tym roku do rywalizacji stanęły 23 drużyny podzielone na 4 grupy. Faworytem od samego początku była reprezentacja Nadleśnictwa Solec Kujawski, której pozostałe drużyny próbowały pomieszać szyki i chociaż „urwać" seta. Sztuka ta jednak nie udała się nikomu. Znakomicie dysponowani sąsiedzi ( między innymi również dzięki naszym wspólnym treningom J ) nie pozostawili złudzeń i zasłużenie wygrali cały turniej, w finale pokonując reprezentację naszego nadleśnictwa.

Drugie miejsce zajęte przez Nadleśnictwo Bydgoszcz to najlepszy wynik, jaki osiągnęliśmy podczas wszystkich dotychczasowych edycji turnieju. Jak dotąd dwukrotnie plasowaliśmy się na najniższym stopniu podium. Całoroczne treningi i spotkania na parkiecie przyniosły spodziewany przez nas, lecz niekoniecznie przez konkurencje, efekt.  Po dwóch dniach walki i rozegranych 19 setach na szyjach zawisły srebrne medale, a do gabloty trafił pamiątkowy puchar. Dodatkowo cieszyliśmy się z sukcesów indywidualnych. Po raz drugi, najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Martę Korneli, a najlepszym przyjmującym Marcina Koziczaka.

Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Nadleśnictwa Dobrzejewice, z którą stoczyliśmy zacięty mecz półfinałowy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas dopingowali i przyczynili się do tego sukcesu.

Do zobaczenia za rok na parkietach Nadleśnictwa Przymuszewo.

 

Drużyna Nadleśnictwa Bydgoszcz w składzie od lewej: Stoją - Karol Czapiewski, Mirosław Krzemiński, Nadleśniczy Jacek Krzyżanowski, Mikołaj Nowak, Rafał Mrówczyński, Tomasz Falgowski. Klęczą - Marcin Koziczak, Marta Korneli, Szymon Cisowski, Marek Zmitrowicz, Jarosław Chłąd.

Tekst: J.Chłąd

Zdjęcia: J.Chląd, L.Barwik