Asset Publisher Asset Publisher

Razem poszukajmy skarbów

Wszystkich spragnionych przygody i chcących zabawić się w poszukiwaczy skarbów, zapraszamy do lasów Nadleśnictwa Bydgoszcz.

Ukryliśmy w nich 15 różnej wielkości skrzynek geocaching. Są wśród nich maleństwa typu mikro, są również skrzynki większe z bogatym wnętrzem pełnym skarbów. Część z nich schowana została na trasie Leśnej Ścieżki Dydaktycznej Białe Błota. Lokalizacje zostały tak dobrane, by poszukiwacze mogli przy okazji dowiedzieć się więcej o lesie i prowadzonej w nim gospodarce. Pozostałe skrytki ulokowano w miejscach, które do tej pory znane były nielicznym, a w naszej ocenie są atrakcyjne  turystycznie i warte odwiedzenia. Dzięki ukrytym w ich okolicach skrytkom więcej osób będzie mogło poznać piękno podbydgoskich lasów.

Fot. Kamienny krąg w L-ctwie Smolno, jedno z miejsc ukrycia.

 

Jak znaleźć nasze skrytki? Zarejestrowane są one w serwisie  http://opencaching.pl/  Tam wystarczy poszukać użytkownika Nadleśnictwo Bydgoszcz i ukrytych przez nas skrzynek. By odnaleźć je w terenie konieczne jest posiadanie GPS, lub smartfona z internetem, GPS i odpowiednią aplikacją. Wskazane współrzędne  pokierują do miejsca ukrycia. Jeśli odnalezienie skrytki sprawia trudność, można skorzystać z podpowiedzi umieszczonych w opisie czy zdjęciach, jak również w komentarzach wcześniejszych odkrywców szukanego „skarbu".  

Szukając naszych skrytek nie trzeba niczego rozkopywać. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, patrzeć zarówno pod nogi, jak i w korony drzew. Do znalezienia niektórych być może konieczne będzie przyswojenie podstawowej wiedzy na temat rodzimych drzew i krzewów. Gwarantujemy, że czas spędzony w lasach Puszczy Bydgoskiej, nie będzie czasem straconym.

Zapraszamy do poszukiwań i obiecujemy, że to nie koniec. Nowe „skarby" wkrótce pojawią się na terenie Nadleśnictwa Bydgoszcz.