Asset Publisher Asset Publisher

Posadźmy razem las. Niech „Łączą nas drzewa”!

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Lasu Pamięci Jana Pawła II” i będzie wyrazem hołdu dla tego Wielkiego Polaka.

Nadleśnictwo Bydgoszcz zaprasza na wspólne sadzenie „Lasu Pamięci Jana Pawła II”, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2023 r., o godz. 9.00, na terenie Leśnictwa Lipniki (patrz mapka w materiałach do pobrania).

Szczególnie ciepło zapraszamy rodziny  z dziećmi oraz grupy szkolno-przedszkolne wraz z opiekunami. Nadleśnictwo zapewni przygotowaną powierzchnię oraz sadzonki. W miarę możliwości prosimy o zabranie własnych szpadli i narzędzi sadzeniowych co znacznie ułatwi pracę w przypadku dużego zainteresowania akcją.

Nad prawidłowym sadzeniem czuwać będą pracownicy Nadleśnictwa Bydgoszcz, którzy na samym początku akcji udzielą instruktażu sadzenia oraz ze względu na dopilnowanie zasad BHP, poinformują o czyhających na nas zagrożeniach.

Po ciężkiej pracy, zapraszamy na ciepły posiłek, w pobliżu miejsca sadzenia.

Liczymy na zwierzchnictwo „z góry” i dobrą pogodę, jednak gdyby nasze oczekiwania minęły się z tymi wiosennymi, prosimy o ubiór adekwatny do panujących warunków atmosferycznych.

Celem akcji jest społeczne zaangażowanie w ochronę przyrody oraz narodowe dobro jakim jest las. Warunkiem udziału w akcji sadzeniowej będzie podpisanie regulaminu sadzenia i przesłanie go do dnia 21 kwietnia.2023 r. na adres e-mail: bydgoszcz@torun.lasy.gov.pl .

Osoby do kontaktu z ramienia Nadleśnictwa Bydgoszcz:

Przemysław Jurek
Tel.: 604 799 321
e-mail: przemyslaw.jurek@torun.lasy.gov.pl

Olga Ciemnoczołowska
Tel.: 606 975 014
e-mail: olga.ciemnoczolowska@torun.lasy.gov.pl