Asset Publisher Asset Publisher

Czyściliśmy Puszczę Bydgoską

Po raz siódmy wolontariusze sprzątali las.

W miniona sobotę (15 czerwca) ponad 200 osób postanowiło wziąć sprawy we własne ręce, naprawić bałagan pozostawiony przez innych i posprzątać las leżący u południowych granic miasta. 

W ramach siódmej już edycji akcji "Czysta Puszcza Bydgoska" zebrano blisko 400 worków ze śmieciami. W tym roku, oprócz tradycyjnych pustych butelek, czy puszek, wywieziono z lasu duże ilości odpadów wielkogabarytowych. Stare kanapy, fotele i opony, takie znaleziska czekały na uczestników. Wszystkie one zostały zwiezione i wkrótce trafią tam, gdzie powinny trafić od razu, do zakladu zajmującego się utylizacją odpadów.

Na zakończenie akcji, przy leśniczówce Bielice odbył sie piknik rodzinny. Każdy uczestnik mógł skosztować dań kuchni wegetariańskiej, jak również upiec nad ogniem tradycyjna kiełbaskę. Chętni wzieli udział w konkursach, w których nagrodami były między innymi sadzonki. 

Organizatorom i wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Czy zobaczymy się za rok? Chcielibyśmy wierzyć, że nie będzie potrzeby. Zależy to tylko i wyłącznie od mieszkańców naszego miasta.