Lista aktualności Lista aktualności

Sprzątamy po huraganie

Na terenach, które ucierpiały podczas zeszłorocznego huraganu, cały czas trwają prace mające na celu ich uporządkowanie i przygotowanie do wprowadzenia nowego pokolenia lasu.

Z planowanych 50 tysięcy metrów sześciennych drewna, Nadleśnictwo Bydgoszcz pozyskało około 33 tysięcy. Zatem ciągle jeszcze dużo pracy przed nami.

Intensywne prace związane z pozyskaniem, zrywką, a przede wszystkim wywozem drewna oraz dochodzące do tego złe warunki atmosferyczne, nie są bez znaczenia dla dróg leśnych. Gdyby gleba była zamarznięta, nie byłoby to takim problemem. Niestety obfite opady deszczu i brak mrozu, sprawiły, że kilka przejazdów maszynami leśnymi, czy pojazdami wywozowymi powoduje zniszczenie drogi. Nadleśnictwo Bydgoszcz w miarę możliwości remontuje te drogi, którymi prowadzony jest najbardziej intensywny wywóz. Dotyczy to również gruntowych dróg publicznych, po których poruszają się nie tylko pojazdy z drewnem, ale również samochody mieszkańców śródleśnych enklaw. 

Remonty dróg, to jednak nie tylko potrzeba chwili, lecz działanie perspektywiczne. Połamane drzewa zostaną w końcu usunięte i wywiezione, a naprawione drogi zostaną i będą dalej służyły okolicznym mieszkańcom i służbom leśnym.