Lista aktualności Lista aktualności

Rowerzyści sprzątają las

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi pracownicy Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz mieszkańcy bydgoskiego osiedla Górzyskowo postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. Aktywnie, na rowerach spędzili sobotnie przedpołudnie i sprzątnęli podmiejski las.

Uczestnicy rajdu w asyście pojazdów Policji, ITD oraz Straży Miejskiej przejechali rowerami na szkółkę Białe Błota. Tu przy wtórze sygnału „Powitanie", przywitał ich Zastępca Nadleśniczego.  Ze szkółki,  rowerzyści prowadzeni przez pracowników Nadleśnictwa Bydgoszcz, przejechali do lasu bezpośrednio sąsiadującego z miastem. Mieli okazję przekonać się, że mimo wielu akcji informacyjnych, zmian w prawie śmieciowym, ciągłej edukacji społeczeństwa, w lesie stale można znaleźć spore ilości śmieci. Dzięki zaangażowaniu uczestników, również tych najmłodszych, okolice Miedzynia, miejsca spacerów wielu  jego mieszkańców, stały się czystsze.

Po powrocie, podczas gier i konkursów  poruszono kilku ważnych tematów. Pierwszym była profilaktyka bezpieczeństwa ruchu drogowego rowerzystów. Informowano, zwłaszcza najmłodszych uczestników, o zaletach poruszania się na rowerze w kasku i w odzieży odblaskowej. Kolejnym, szeroko pojęta profilaktyka ochrony środowiska. Podczas konkursów uczestnicy odpowiadali na pytania z dziedziny ekologii oraz leśnictwa. Konkursy prowadzone przez pracowników nadleśnictwa, w których można było wygrać sadzonki drzew i krzewów, cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Wielu chciało wygrać dorodną sadzonkę, którą można własnoręcznie posadzić w ogrodzie. Nie zawsze było to łatwe, jednak dzięki podpowiedziom naszych koleżanek, każdy chętny ostatecznie mógł taką sadzonkę zabrać do domu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym i zapraszamy ponownie.