Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy czytają Tuwima

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju, nadajemy audycję z ptasiego kraju. Proszę, niech każdy nastawi aparat...

By uczcić pamięć wybitnego polskiego poety, autora niezliczonej ilości znanych chyba wszystkim wierszy czy bajek, rok 2013 ustanowiono Rokiem Juliana Tuwima. Jest to niezwykła okazja, by kolejne pokolenia zapoznać z twórczością autora „Ptasiego radia" czy „Lokomotywy". Również we współpracującym z Nadleśnictwem Bydgoszcz gminnym przedszkolu „Wróżka" w Białych Błotach, przez cały rok rozbrzmiewały strofy wierszy Juliana Tuwima. Wiersze czytały nie tylko wychowawczynie, czy starsze dzieci, lecz również zaproszeni goście.

Okazją do włączenia się pracowników Lasów Państwowych do tej akcji, było spotkanie podsumowujące projekt wykonywany przez dzieci i rodziców pod nazwą „Z jakiego drzewa spadłem". Dzieci, które brały w nim udział otrzymały dyplomy i upominki w postaci kulek z karmą dla ptaków, które będą mogły powiesić w pobliżu swoich domów i obserwować przylatujące doń sikorki. Po wręczeniu nagród, starszaki z zaciekawieniem słuchały „Ptasiego radia" „Dwóch wiatrów" czy „Zosi samosi" w interpretacji leśnika. Spotkanie to z pewnością różniło się od dotychczas przeprowadzanych, gdyż nie dotyczyło bezpośrednio spraw związanych z przyrodą, lecz obie uczestniczące w nim strony zapamiętają je jako jedno z ciekawszych.